Knihovna Kadaň

Městská knihovna Kadaň

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Kdo může využít služeb naší knihovny?

Každý registrovaný čtenář, který se prokáže čtenářským průkazem. Neregistrovaní návštěvníci mohou využít prezenčních služeb za poplatek 10 Kč.

Jak se do knihovny mohu přihlásit a jaké jsou registrační poplatky?

Registrace je možná při osobní návštěvě s průkazem totožnosti nebo on-line. Roční poplatek se odvíjí dle věku čtenáře.

Děti předškolního věku ZDARMA

Děti 6 – 15 let 50 Kč

15 – 60 let 150 Kč

61 – 71 let 100 Kč

senioři nad 71 let ZDARMA

Jak postupovat při on-line registraci?

Na stránkách www.knihovnakadan.cz stačí kliknout na „Předregistrace nového čtenáře“. Po vyplnění všech údajů Vám na e-mail přijde PIN pro přihlášení do svého čtenářského konta, kde si již můžete zarezervovat tituly k půjčení. Registrace bude dokončena během vaší první návštěvy knihovny zkontrolováním vašich údajů s průkazem totožnosti a uhrazením ročního registračního poplatku.

Jak dlouho mohu mít doma vypůjčené dokumenty?

Výpůjční doba pro všechny dokumenty je jeden měsíc. Výpůjčku je možné 2x bez osobní návštěvy prodloužit (ve svém čtenářském kontě, telefonicky nebo e-mailem) a to v případě, že není již zarezervovaná jiným čtenářem. Po třech měsících je nutné vypůjčené dokumenty vrátit a případně znovu půjčit, nejsou-li rezervované jiným čtenářem.

Jak mohu z domova zkontrolovat své čtenářské konto?

Na své čtenářské konto se můžete podívat na www.knihovnakadan.cz po kliknutí na „Online katalog“ → „Vaše čtenářské konto“. Zde zadáte číslo své průkazky nebo e-mail a PIN (datum narození ve formátu RRMMDD (např. 891117 pro 17. 11. 1989)

Mohu mít čtenářský průkaz pouze naskenovaný či vyfocený v mobilu?

Ano, použít můžete například aplikaci Stocard, Apple Wallet a další.

Co dělat v případě, že mnou požadovaný dokument je vypůjčen?

Knihy je možné rezervovat při osobní návštěvě nebo on-line přes vaše čtenářské konto v on-line katalogu. Rezervace na vás bude čekat 14 dní od oznámení, že je připravena k vyzvednutí.

Co dělat, když mnou požadovaný dokument není ve fondu knihovny?

Jednou ze základních funkcí knihoven je i zpřístupňování dokumentů, které ve fondu nemáme. V rámci MVS (meziknihovní výpůjční systém) vám knihu můžeme objednat z jiné knihovny. Poplatek za tuto službu činí 100 Kč. Knihu je možné mít půjčenou měsíc.

Jak postupovat při…

ztrátě čtenářského průkazu?

Tuto skutečnost prosím co nejdříve nahlaste v knihovně (e-mailem nebo telefonicky) kvůli zablokování průkazu. Při vaší další návštěvě vám bude vystavena nová průkazka za poplatek 30 Kč.

ztrátě vypůjčeného dokumentu?

V tomto případě uvítáme, když bude dokument nahrazen stejným vydáním (kniha musí být naprosto v pořádku). Pokud náhrada není možná, bude poplatek za ztrátu stanoven knihovnou dle platného knihovního řádu a ceníku knihovny.

poškození knihy (polití, počmárání, roztrhání)?

Dle míry poškození vám v tomto případě bude účtován poplatek v rozmezí od 50 Kč až do ceny knihy. V případě, že bude poškozen pouze obal, účtujeme 20 Kč.