Chobotničky pro předčasně narozená miminka

Naše knihovna bude od ledna sběrným místem háčkovaných chobotniček pro předčasně narozené děti.Projekt „Chobotničky pro kulíšky“ vznikl v neziskové organizaci Nedoklubko, která se stará o předčasně narozené děti a jejich rodiče. Dobrovolníci po celé republice háčkují chobotničky, které dělají následně společnost v inkubátorech dříve narozených děti. Podle výzkumu, který proběhl v Dánsku, chapadélka chobotniček připomínají nedonošeňátkům pupeční šňůru jejich maminky. Miminka mají tendenci k úchopu a tím, že mají chapadélka při ruce, netahají si za zavedenou sondu či jiné hadičky. Cítí se bezpečněji, jsou klidnější a tím pádem jsou také stabilnější a lépe prospívají. Více informací o projektu naleznete na www.nedoklubko.cz, kde je možné stáhnout také návod na chobotničku.Vytištěné návody získáte i v hlavní budově nebo na pobočce knihovny.